Czy utrzymanie drukarek kolorowych jest droższe?

Udostępnij

Czy utrzymanie drukarek kolorowych jest droższe?

Drukarki monochromatyczne są powszechne w biurach. Często tłumaczy się to oszczędnością kosztów. Utarło się, że drukarki kolorowe są drogie i wymagają dużego budżetu na utrzymanie. To stwierdzenie jest częściowo prawdziwe, ale nie do końca. Gdy porównamy klasyczne drukarki atramentowe do drukarek monochromatycznych, różnica w kosztach jest ogromna. Obecnie jednak coraz częściej w firmach pojawiają się drukarki laserowe.

Czy utrzymanie kolorowych drukarek laserowych jest droższe od modele monochromatyczne ?

Koszt eksploatacji urządzenia w dużej mierze zależy od jego modelu. Wielu producentów oferuje tanie modele, które wymagają materiałów eksploatacyjnych w zawrotnej cenie. Unikaj tego, dokładnie rozważając zakup i sprawdzając ceny materiałów eksploatacyjnych. Najlepiej kupować u specjalisty, który sprzedaje drukarki . Drukarka laserowa to powszechna opcja dla biur i firm. Wynika to z dużej wydajności drukarki, jak również z niskich kosztów materiałów eksploatacyjnych. Jest to kluczowe przy dużych wydrukach.

Drukarki atramentowe kosztują około dziesięciu złotych za wydrukowanie kolorowego zdjęcia, natomiast wydrukowanie pojedynczej strony z tekstem zajmuje około 10 groszy. Jednostronny wydruk kolorowy kosztuje w przypadku odpowiednika laserowego 32 grosze, natomiast wydruk monochromatyczny - osiem groszy. Drukarki laserowe również mają różnicę, ale nie jest ona tak duża jak w przypadku drukarek atramentowych.

Drukarki monochromatyczne i kolorowe są nieco droższe od monochromatycznych. Należy pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od tego, jaką drukarkę wybierzemy. Kolorowa drukarka nie jest konieczna, jeśli firma korzysta tylko z dokumentów tekstowych. Drukarka kolorowa jest wymagana, jeśli trzeba drukować różnego rodzaju wykresy lub projekty.