Drukarki Bizhub: Charakterystyka

Udostępnij

Drukarki Bizhub firmy Konica Minolta to najczęściej używane urządzenia wielofunkcyjne i biurowe urządzenia drukujące. Konica Minolta, japoński konglomerat, działa na skalę międzynarodową w obszarze rozwiązań informatycznych. Rozwija swoją działalność nie tylko w zakresie infrastruktury druku biurowego i produkcyjnego, ale także sprzętu pomiarowego i aparatury do obrazowania medycznego. Wielofunkcyjne urządzenia MPF są głównym przedmiotem zainteresowania firmy. Dzięki temu udało się osiągnąć duży sukces technologiczny. Sprawdźmy, co sprawia, że drukarki Bizhub są tak wyjątkowe.

Drukarki Konica Minolta Bizhub.

Drukarki Bizhub mogą być wykorzystywane do druku kolorowego i czarnego. Jest to lider w branży. Urządzenia wielofunkcyjne Bizhub łączą w sobie kserokopiarkę, skaner, drukarkę i faks. Pierwsza kolorowa drukarka MFP firmy Konica Minolta, Buzhub C350, została wprowadzona na rynek w marcu 2004 roku. Nowe produkty to łatwość obsługi, energooszczędność, intuicyjna obsługa i możliwość dodawania sterowników w celu zwiększenia funkcjonalności. Drukarki Buzhub to mądra inwestycja, która usprawni pracę w firmie, a także zwiększy wydajność pracowników.

Trudno zapomnieć, że Konica Minolta stara się w jak najmniejszym stopniu wpływać na środowisko naturalne. Urządzenia wielofunkcyjne Bizhub zostały wyprodukowane z wykorzystaniem ekologicznych rozwiązań. Firma wykorzystuje surowce pochodzące z recyklingu, co zmniejsza ilość produkowanych odpadów. Firma wyprodukowała ekologiczny toner Simitri na bazie biomasy oraz toner z żywicy polimeryzowanej High Chroma. Konica Minolta zamierza zmniejszyć emisję CO2 o 80% w 2050 roku.

Drukarki Bizhub 284e, czy wielofunkcyjna Bizhub C3351

Na podstawie wybranych przykładów warto opisać drukarki Bizhub. Najpopularniejszym modelem z tej marki jest Bizhub 284e. Jest to wielofunkcyjne urządzenie do druku czarno-białego. Przeznaczone jest do użytku biurowego i zawiera moduł skanowania i faksowania. Prędkość druku wynosi 28 ppm. Obsługiwane formaty to A3, A4 i A5. Może drukować z nośników USB, skanować do zewnętrznych kart pamięci oraz bezpośrednio do folderów komputerowych. Urządzenie jest przystępne cenowo, pozwala na kontrolę zużycia online i personalizację panelu sterowania. Ciekawą funkcją jest możliwość drukowania za pomocą drukarki Bizhub284e banerów o wysokości do 1,2 m. Wydajność tonera to prawie 29 000 stron, a rozdzielczość druku na poziomie 1200 dpi.

Ze względu na wiele opcji i wyjątkową funkcjonalność aplikacji, urządzenie wielofunkcyjne Bizhub jest warte uwagi. Idealnie sprawdzi się w średnich firmach i dużych przedsiębiorstwach, którym zależy na zwiększeniu efektywności pracy. Może drukować zarówno w czerni i bieli, jak i w kolorze z prędkością 33 str. Charakteryzuje się wysoką jakością druku i niskimi kosztami eksploatacji. Panel sterowania można zaprogramować zgodnie z własnymi preferencjami. BizhubC3351 zawiera również czytnik kart identyfikacyjnych. Może przyjmować format A4 i gramaturę papieru w przedziale 60-90gsm.