Jak działa drukarka laserowa?

Udostępnij

Drukarki laserowe to świetny wybór, nie ważne czy mają być używane w pracy czy w domu. Drukarka laserowa jest szybka i może szybko wydrukować wiele stron. Cechuje ją również niezawodność i wydajność, ponieważ zastosowana technologia nie wysycha. Wiązka światła jest tym, co drukuje obraz na papierze. Jak działa taka drukarka?

Działanie drukarki laserowej

Przygotowanie jest pierwszym krokiem w procesie drukowania. W tej fazie drukarka laserowa łączy się z komputerem, aby pobrać informacje o układzie strony. W ten sposób powstaje bitmapowy obraz wydruku. Jest on przechowywany w pamięci urządzenia. Dane te "podróżują" do ujemnie naładowanego bębna za pomocą lasera. Następnie sprzęt kieruje na niego wiązkę, gdy bęben zaczyna się obracać. Odbywa się to w celu stworzenia na arkuszu danych punktów, które odpowiadają obrazowi w pamięci drukarki. Laser odtwarza wtedy na papierze to, co użytkownik widzi w podglądzie wydruku na tablecie lub laptopie. Ruchome lustro wykorzystuje wiązkę światła do narysowania obrazu na cylindrze.

Możliwe jest połączenie bębna i tonera w bębnie, aby drukarki laserowe działały. Oznacza to, że do tworzenia obrazu wykorzystywane są tylko te obszary papieru, które są naładowane ujemnie. Następnie na powierzchnię papieru nanoszone są cząsteczki tonera. Operacja ta jest powtarzana kilkakrotnie, ponieważ bęben jest mniejszy niż kartka papieru. Następnie należy utrwalić obraz. Strona musi przejść przez fuser. Rolki dociskowe tłoczą toner na papier w temperaturze 200°C. Następnie strona jest przenoszona na tacę wyjściową, a drukarka może być ponownie używana.