Jak obliczyć koszt druku? Czy lepiej, żeby było taniej?

Udostępnij

Wielu posiadaczy drukarek zaleca stosowanie kilku czynników do obliczania kosztów drukowania. Należą do nich koszty wkładów atramentowych, tonera oraz koszt wydruku jednej strony. Wartości te oparte są na 5% pokryciu strony i mogą nie świadczyć o wydajności tuszu/tonera. Jak obliczyć koszt wydruku jednej strony? Ta umiejętność przyda się zarówno w domu, jak i w pracy.

Pamiętaj też, że tańsza drukarka nie musi oznaczać niższego kosztu wydruku. Zestaw tuszy do drukarki atramentowej tego typu zazwyczaj dorównuje kosztom nowego sprzętu.

Obliczanie kosztów eksploatacji drukarki

To takie proste!!! Skupimy się na szczegółach, abyś był w pełni świadomy prawdziwego kosztu eksploatacji w szerokim zakresie. Informacje te będą potrzebne do obliczenia kosztów druku. Normy ISO 5% czerni określają wydajność drukowanych stron. Zostało to wspomniane wcześniej. Strona, która jest w pełni zapisana ma 100% pokrycia. Natomiast pokrycie fotografii wynosi 20% dla każdego koloru. Przy obliczaniu kosztów eksploatacji naszej drukarki lub gdy rozważamy zakup nowej musimy wziąć pod uwagę kilka czynników.

  1. Cena tuszu lub tonera
  2. Koszt papieru
  3. Cena zapłacona za drukarkę.
  4. Zużycie energii elektrycznej przez urządzenie
  5. Możliwe koszty obsługi serwisowej

Dodaj wszystkie wymienione koszty i podziel przez liczbę wydrukowanych arkuszy. Skupimy się na kosztach drukowania, abyś w przyszłości wiedział, jakie są koszty eksploatacji urządzenia wielofunkcyjnego lub drukarki.

Jak obliczyć koszt wydruku jednej strony?

Pokażemy, jak obliczyć koszt wydruku jednej strony. Po pierwsze, musimy znać rodzaj druku, który zamierzamy wykonać. Należy je podzielić na graficzne i tekstowe. Ten pierwszy będzie zużywał więcej tuszu lub tonera w przypadku korzystania z drukarki laserowej niż sam tekst. Aby obliczyć koszt wydruku jednej strony, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak.

  1. Koszt papieru do drukarki
  2. Wydajność i cena materiałów eksploatacyjnych
  3. Możliwe zużycie drukarki i późniejszy serwis

Dodaj powyższe koszty do siebie i podziel liczbę stron przez całkowity koszt wydruku jednej strony. Jednak wydajność producenta na materiałach eksploatacyjnych jest ważna tylko dla 5% zaczernienia strony. Teraz powinieneś być w stanie obliczyć.