Czy warto kupować drukarki poleasingowe?

Udostępnij

Drukarki poleasingowe mogą być alternatywą dla zakupu wysokiej jakości sprzętu w rozsądnej cenie. Umowa leasingu to umowa, która w zamian za opłatę przenosi na leasingobiorcę prawa do korzystania ze środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych przez określony czas. Oznacza to, że umowa leasingowa obejmowała użytkowanie drukarki poleasingowej. Urządzenia te często są w lepszym stanie technicznym niż nowe produkty i w niższej cenie niż nowe modele. Dowiedzmy się, czy warto inwestować w maszyny drukujące po leasingu.

5 Korzyści z zakupu maszyny drukującej po leasingu

  1. Wysoka jakość i niska cena. Możliwość zarządzania ograniczonymi możliwościami finansowymi. Maszyny drukujące mogą być używane do dwóch lat jako inwestycja biznesowa. Mogą być odkupione przez przedsiębiorców po znacznie niższej cenie niż nowy model. Dzięki temu sprzęt po leasingu jest aktualny pod względem specyfikacji technicznej i parametrów. Nie będzie też zbyt kosztowny i pozwoli na oszczędności finansowe.
  2. Fachowe doradztwo i wsparcie. Drukarki poleasingowe można nabyć w punktach stacjonarnych lub internetowych, których pracownicy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie postępowania z używanym sprzętem. Jest to znaczna przewaga nad kupowaniem sprzętu od prywatnych sprzedawców. Drukarka poleasingowa może być zakupiona w autoryzowanym serwisie. Dzięki temu możemy uzyskać profesjonalne wsparcie i rzetelne dostosowanie do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
  3. Dostęp i serwis gwarancyjny. Maszyny drukujące po leasingu nie należą do kategorii urządzeń, które były używane przez długi okres czasu. Bardzo często zdarza się, że posiadają one jeszcze gwarancję producenta. Profesjonalne punkty sprzedaży mogą również oferować serwis gwarancyjny oraz możliwość złożenia reklamacji przez konsumentów. Posiadają one również całą dokumentację techniczną, dzięki czemu możemy być pewni co do stanu technicznego drukarki.
  4. Możliwość rozwoju swojego biznesu. Drukarki poleasingowe to świetna opcja dla małych firm lub nowych firm dopiero wchodzących na rynek. Wiele młodych firm nie posiada środków finansowych na zakup sprzętu potrzebnego do prawidłowego funkcjonowania biura. Najlepszą opcją jest leasing lub zakup sprzętu poleasingowego. Tańsza drukarka może pomóc w rozwoju firmy i zwiększyć przepływ gotówki. Takie drukarki świetnie budują przepływ gotówki i pozwalają na rozwój firmy.
  5. Sprzęt poleasingowy nie zawsze używany Wreszcie, wbrew powszechnemu przekonaniu sprzęt, który został wyleasingowany, nie zawsze jest w użyciu. Duże korporacje często kupują sprzęt masowo i często jest to więcej niż potrzebują pracownicy. Urządzenia te są przechowywane w magazynie przez okres leasingu, a następnie sprzedawane po obniżonej cenie, mimo że nigdy nie były używane. Rzadko można spotkać taki model.