W jaki sposób wyczyścić drukarkę? Jakie są etapy postępowania?

Udostępnij

Jak kupić drukarkę? Na co powinieneś zwrócić uwagę? Nie daj się zwieść niższej cenie. Jaką drukarkę powinieneś wybrać? Oto kilka wskazówek, które pomogą Cię ukierunkować.

Która drukarka jest najlepsza? Rodzaje drukarek, oraz ich koszty eksploatacji.

Najważniejszym rozróżnieniem pomiędzy drukarkami jest różnica pomiędzy zastosowaną technologią druku. Jest to podział na drukarki atramentowe i laserowe. Są one bardzo zróżnicowane. Która z nich będzie dla Ciebie najlepsza?

Drukarka laserowa do drukowania wykorzystuje tusz. Odbywa się to za pomocą specjalnego bębna światłoczułego, zwanego potocznie OPC. Bęben jest elementem zużywalnym i musi być wymieniany. Jego żywotność wynosi zazwyczaj około 10000 stron. Konieczne jest doliczenie tego kosztu do eksploatacji. Niektóre modele drukarek zawierają bęben, który jest zintegrowany z tonerem. Dzięki temu jest to łatwiejsze. W związku z tym jest droższy.

Drukowanie atramentowe polega na pokrywaniu arkusza tuszem za pomocą ruchomej głowicy i wkładów atramentowych. Można zamocować głowicę w drukarce lub zintegrować wkłady atramentowe. Alternatywą, choć droższą, jest zakup kartridża ze zintegrowaną głowicą jak hewlett packardinks. Dzięki temu kartridże nie wysychają i nie uszkadzają drukarki. Drukarka z wbudowaną głowicą to druga opcja. Te wkłady atramentowe są tańsze, ale szybciej wyschną, jeśli nie będziesz ich odpowiednio czyścić.

Czy jest to drukarka laserowa czy atramentowa Warto zacząć od poznania kosztów tuszy i tonerów.

Czy chcesz kupić drukarkę do domu lub biura? Czy potrzebujesz druku dwustronnego, kolorowego, czy dużo drukujesz? Oto pytania, które należy zadać przed zakupem drukarki.

Być może potrzebujesz drukarki do drukowania kilku stron naraz. Dobrym wyborem jest monochromatyczna drukarka laserowa lub wielofunkcyjne urządzenie laserowe, które może drukować w czerni i bieli. Niedroga drukarka atramentowa lub wielofunkcyjne urządzenie atramentowe to najlepsza opcja do drukowania w kolorze.

Wielu użytkowników uważa koszt drukowania za najważniejszy czynnik przy wyborze drukarki.

Ważne jest, aby przy wyborze drukarki, która będzie tanio drukować, porównać cenę tuszy i tonerów. Często można znaleźć zamienniki tonerów do drukarki za połowę ceny i o większej wydajności.

Należy jednak pamiętać, że koszty druku mogą być wyższe niż cena tuszu czy tonera. Ważniejsza jest cena za stronę. Możemy obliczyć koszt wydruku jednej strony internetowej znając cenę i pojemność.

Drukarka za 300, 500 lub 1000zł Oznacza to, że można dopasować drukarkę do swoich potrzeb.

Zwróć uwagę na inne czynniki, które mogą wpłynąć na koszt wydruku i sposób użytkowania drukarki.

  • Koszt zakupu drukarki i ewentualnych późniejszych operacji
  • Duplex (drukowanie dwustronne) & wifi
  • Wielkość druku
  • Szybkość drukowania
  • pojemna szuflada na papier

Zacznijmy od ceny. Każdy ma świadomość, że cena powinna być jak najniższa. Nie jest to jednak dobry pomysł. Czasami bardziej opłaca się kupić droższe urządzenie niż myślimy. Różnica w szybkości drukowania i koszcie tuszu szybko się zwraca. Czasami droższe urządzenie może być faktycznie najbardziej przystępne cenowo.

Różnice głośności między modelami mogą być tak duże, że nie będziemy chcieli korzystać z drukarki po godzinie 22 w obawie przed sąsiadami. Ta funkcja zazwyczaj nie jest uwzględniona w specyfikacji. Przed zakupem należy zapytać sprzedawcę.

Nasza nowa drukarka będzie umożliwiała zarówno drukowanie dwustronne, jak i korzystanie z wifi. Chodzi tu przede wszystkim o w pełni zautomatyzowane odwracanie stron. Jest to świetna opcja dla osób, które dużo drukują. Choć nie jest to niezbędne, bardzo przydatne jest podłączenie drukarki do sieci bezprzewodowej. Wszystko zależy od tego, ile komputerów korzysta z drukarki, a także od preferencji użytkownika.