Czy warto kupować drukarki zastępcze?

Udostępnij

Każdy właściciel drukarki niejednokrotnie zastanawiał się, czy materiały eksploatacyjne są niezbędne do jej sprawnego i niezawodnego działania. Czy kupić tusze oryginalne czy zamienniki? Oryginalne tusze i tonery są zalecane przez producentów drukarek. Twierdzą oni, że ich wymiana może spowodować uszkodzenie drukarki. Wielu użytkowników drukarek nie zgadza się z twierdzeniem, że tusze zamienne powodują uszkodzenie drukarki. Komu należy wierzyć?

Oryginalne tusze i tonery - czy warto?

Do drukarek dostępne są oryginalne tusze, oraz tonery. Co odróżnia je od ich odpowiedników Cena. Mogą być sporo droższe, nawet o kilkadziesiąt lub kilkanaście procent. Pytanie, czy zamiennikom można zaufać, jest tym, co prawdopodobnie budzi obawy wśród właścicieli drukarek. Kupując oryginał możemy być pewni, że będzie on idealnie dopasowany i że otrzymamy produkt najwyższej jakości. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na oryginały. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy drukujemy dużo. Koszt drukarki może szybko przewyższyć koszty eksploatacji. Osoby, które drukują mało i zależy im na wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych mogą kupić oryginalne wkłady do drukarki . Oznacza to jednak, że trzeba będzie sporo wydać. Dużo płacimy za nazwę producenta i wysokie koszty promocji. Jeśli drukujemy dużo materiałów i potrzebujemy bardziej ekonomicznego rozwiązania, najlepszym rozwiązaniem są zamienniki. Dostępne są tusze do drukarek, które są tańsze i mają taką samą jakość jak oryginał. Mimo wszystko powinieneś upewnić się, że kupujesz tylko wysokiej jakości wieloskładnikowe zamienniki.

Tonery i zamienniki tuszy - czy należy się ich bać?

Omówiliśmy już, że najlepsze tusze do zastąpienia tuszy oryginalnych to te, które mają najwięcej elementów. Każdy producent tuszy zamienników i drukarek ma swoją własną formułę. Różnicę widać w jakości późniejszych wydruków. Na rynku jest wiele elementów zamienników do drukarek. Jednak nie wszystkie oferują zadowalającą jakość wydruku. JetWorld, Wox i Quantec to jedne z najpopularniejszych.

Czy trzeba się obawiać zamienników tuszy lub tonerów ? Nie. Producenci drukarek celowo próbują pozbyć się złej reputacji. Chcą zwiększyć sprzedaż oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Można używać zamienników, ale tylko tych najlepszej jakości. Nie powinno być żadnych problemów z drukarką ani z jakością wydruków. Można nawet zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent w porównaniu do zakupu oryginałów.