Drukarka w firmie - Zakup a wynajem

Udostępnij

W dzisiejszych czasach bardzo niewiele firm może pracować bez komputera czy internetu. Do pracy większość biur potrzebuje drukarek i urządzeń biurowych takich jak ksero. Profesjonalna drukarka może być dla firm kosztowna. Firmy, które dopiero wchodzą na rynek starają się wszędzie oszczędzać i zastanawiają się czy można obniżyć koszty zakupu profesjonalnego sprzętu biurowego. Decydują się na dzierżawę drukarki.

Dzierżawa. Dla kogo jest to rozwiązanie?

Choć drukarki do wynajęcia nie są w Polsce powszechnie znane, to z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich nie tylko startupy, ponieważ zazwyczaj nie mają one wielu dokumentów do wydrukowania. Leasing to także dobra opcja dla firm, które bardzo rzadko korzystają z drukowanych dokumentów. Wolą one dzierżawić drukarki raz na jakiś czas, niż kupować. Pozwala im to uniknąć kosztów utrzymania i eksploatacji . Duże firmy często zwracają się do drukarek w leasingu w ostateczności, gdy ich własna drukarka ulegnie awarii. Dzieje się to zazwyczaj wtedy, gdy najmniej się tego spodziewają. Wszystkie dokumenty mogą być drukowane na pożyczonym sprzęcie do czasu naprawy drukarki. Nie ma wtedy przestojów w pracy. Studenci, którzy potrzebują drukarki do złożenia pracy licencjackiej, magisterskiej lub doktorskiej i nie mogą z niej korzystać w inny sposób, również wynajmują drukarki. Wynajem jest tańszy niż drukowanie jej na mieście, ponieważ często wymagane są korekty.

Kupić czy nie kupić?

Firma w pewnym momencie swojej działalności będzie potrzebowała drukarki. Wraz z rozwojem firmy rośnie liczba dokumentów, które muszą być drukowane. Wynajmowanie nie jest już wtedy rozwiązaniem. W niektórych branżach zakup drukarki jest niezbędny i opłacalny już od pierwszego dnia działalności. Najlepiej omówić leasing (lub zakup), z firmą, która oferuje obie opcje. Po wysłuchaniu naszych oczekiwań i potrzeb, pracownicy zarekomendują, która opcja będzie dla nas najlepsza.