Czy warto kupować tusze i tonery do drukarki w niskiej cenie?

Udostępnij

Czy korzystasz z drukarki? Kupujesz tusze i tonery? Pewnie nie raz zastanawiałeś się, dlaczego oryginalne materiały eksploatacyjne są tak drogie.

Boisz się używać zamienników, bo czytałeś, że mogą one niszczyć drukarki? Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

Pewnie przynajmniej raz widziałeś w którymś z marketów drukarki w cenie nawet 150-200zł i zastanawiałeś się dlaczego są takie tanie. Być może nawet dałeś się skusić. Dlaczego nie kupić nowej drukarki w tak niskiej cenie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz już przy pierwszym zakupie materiałów eksploatacyjnych. Ponieważ producenci drukarek wiedzą, że w końcu trzeba będzie kupić toner lub tusz, celowo tworzą tanie urządzenia. Okazuje się, że mogą one nawet przewyższać koszt drukarki. W ten sposób producenci sprzętu nadrabiają niższą cenę drukarki. Pamiętaj, że drukarka jest tym droższa w utrzymaniu, im niższa jest jej cena. Czy jednak jesteś skazany na to, by wydawać dużo na materiały do drukarek? Na szczęście nie. Dostępne są dobrej jakości zamienniki tuszy lub tonerów. Jest to tańsza alternatywa dla droższych oryginalnych wkładów.

Jakie są fakty na temat tonerów i tuszy, które są tanie?

Powinieneś wiedzieć, że zamienniki nie są czymś, czego powinieneś się obawiać. Być może słyszałeś, że drukarki mogą zostać uszkodzone przez tanie tusze lub tonery. Nie jest to prawda!

Ten mit został stworzony przez producentów drukarek, aby zwiększyć sprzedaż swoich materiałów. Przed wypuszczeniem na rynek towarów zastępczych, producenci muszą przejść szereg testów jakościowych i wytrzymałościowych. Dzięki temu mogą zachować wysokie standardy jakościowe i spełnić wszystkie wymagania swoich oryginalnych odpowiedników. Trudno jest odróżnić dokument wydrukowany przy użyciu zamienników od tego, który został wydrukowany przy użyciu tuszu lub oryginalnego tonera. Należałoby szczegółowo przeanalizować oba dokumenty, aby stwierdzić, czy jest jakaś różnica. Zarówno oryginalne, jak i alternatywne materiały eksploatacyjne są zazwyczaj wykonane z tych samych komponentów i wykorzystują tę samą technologię. Aby odróżnić się od oryginalnych tuszy i tonerów, producenci zamienników często oferują wkłady o większej pojemności, co może dodatkowo obniżyć koszty druku.

Zanim kupisz drukarkę, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki jest koszt tuszów i tonerów przed zakupem drukarki.

Można używać tańszych materiałów eksploatacyjnych, ale nie oznacza to, że są one gorsze.

  • Możliwe jest znalezienie na rynku zamiennika do swojej drukarki.
  • Kupuj tylko materiały alternatywne od cenionych producentów (opinie znajdziesz w internecie).
  • Sprawdź, czy zamiennik przeszedł pozytywnie testy ISO/IEC 19752(2004(E), ISO/IEC 19798 (2006, lub ISO/IEC 2471:2006) Gwarancją jakości jest produkt certyfikowany na zgodność z ISO 9001 i ISO 14001
  • Sprawdź warunki gwarancji