Charakterystyka drukarki Ricoh MP c3001

Udostępnij

Ricoh Aficio MP C3001 to urządzenie wielofunkcyjne, idealne do zastosowań biurowych. Zaawansowane technologicznie opcje oferują wysokiej jakości druk kolorowy oraz funkcję kolorowego skanera. Urządzenie to charakteryzuje się świetnym stosunkiem jakości do ceny i jest często wykorzystywane w biurach wymagających szybkiego obiegu dokumentów.

Czym wyróżnia się Ricoh MP C3001?

  1. Niezrównana wszechstronność wykorzystania. Urządzenie wielofunkcyjne Ricoh MP C3001 pełni jednocześnie funkcję skanera, kopiarki, drukarki i faksu. Połączenie czterech niezbędnych urządzeń w biurze pozwala obniżyć koszty i zwiększyć wydajność. Pozwala również na zaoszczędzenie miejsca. Urządzenie wielofunkcyjne to świetne rozwiązanie dla małych przestrzeni. Warto zaznaczyć, że sprzęt może być używany z aplikacją App2Me.
  2. Wysoka wydajność operacyjna. Ricoh MP C3001 charakteryzuje się wyjątkową wydajnością i efektywnością operacyjną. Urządzenie rozgrzewa się w zaledwie 27 sekund i drukuje kolorowe kopie z prędkością 30 stron na godzinę. Pierwsza kopia czarno-biała zostanie wydrukowana w 7 sekund. Prędkość, z jaką digitalizowane są papierowe dokumenty, wynosi 51 obrazów na minutę. Tak duża szybkość i niezawodna wydajność pozwoli Ci znacznie usprawnić pracę w Twojej firmie. Ricoh MP C3001 posiada rozdzielczość druku 1200 dpi oraz rozdzielczość kopiowania 600 dpi.
  3. Prosta obsługa i intuicyjne sterowanie. Ricoh MP C3001 może być sterowane za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego LCD. Posiada automatyczny, odwrotny podajnik dokumentów. Może skanować bezpośrednio do poczty elektronicznej lub wskazanych folderów na komputerze. Może być podłączony do Internetu poprzez sieć LAN. Można zabezpieczyć dysk twardy za pomocą funkcji nadpisywania SSL lub szyfrowania. Pliki mogą być zapisywane jako PDF, JPG lub TIFF.
  4. Używaj różnorodnych nośników. Standardowa kaseta na papier może być używana z formatami od A6 do A3. Można jej używać z papierem o niemal dowolnej gramaturze, od 60 do 216g/m2 i do 265g/m2 na tacy ręcznej. W każdym przypadku można wykonać automatyczny druk dwustronny DUPLEX. Urządzenie może pomieścić od dwóch do czterech szuflad na papier.
  5. Najniższe zużycie energii w swojej klasie. Prezentowana kserokopiarka Ricoh MP C3001 charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii, co zmniejsza ilość CO2 emitowanego do atmosfery. Dzięki temu jest nie tylko przyjazna dla środowiska i ekologiczna, ale również ekonomicznie opłacalna w użytkowaniu. Zaletą tego modelu jest zmniejszenie bieżących kosztów użytkowania. Toner jest bardzo wydajny, a zużycie energii w trybie uśpienia jest niewielkie. Warto zauważyć, że można ustawić limity wydruków, aby zoptymalizować zarządzanie kosztami.